گالری پیدا نشد !
photo_2023-08-02_00-03-21-1
در پی آن هستیم که کتاب و آموختن را به میان مردم ببریم؛‌ در میان شادی‌ها و اندوه‌ها، خانه‌ها و مدرسه‌ها، خانواده‌ها و دوستان. پس خانه‌ای بنا کرده‌ایم تا به گسترش امید و زندگی همت گماریم.

فعالیت‌های ما

اجرای انواع طرح‌های کتاب‌خوانی برای کودکان و نوجوانان

گسترده‌ترین فعالیت ما در حال حاضر، اجرای کلاس‌های کتاب‌خوانی برای کودکان و نوجوانان است. ما، با همکاری بعضی نهادهای آموزشی، دوره‌هایی را در این مکان‌ها برای آشنا کردن کودکان و نوجوانان با کتاب برگزار می‌کنیم. تلاش ما بر این است تا به‌واسطه‌ی کتاب، و از طریق فعالیت‌هایی چون قصه‌گویی، تحقیق و پژوهش، نمایش خلاق، مسابقه‌ی کتابخوانی و مواردی از این دست، در زمینه‌های مختلف رشدی کودکان و نوجوانان مؤثر واقع شویم. زبان‌آموزی، جغرافیا و محیط‌زیست، هنر و زیبایی‌شناسی، تفکر انتقادی، علوم اجتماعی و حل مسأله از جمله حوزه‌هایی‌اند که ما از خلال فعالیت‌های مرتبط با کتاب، رشد در آن‌ها را هدف می‌گیریم.

آموزش ترویجگری کتاب و کتاب خوانی و پشتیبانی از ترویجگران

برای گسترش کتاب و کتاب‌خوانی در جامعه‌ای بزرگ، به دست‌های بی‌شماری نیاز است. یکی از مهم‌ترین اهداف ما در کانون مهر، ترغیب افراد به کنشگری در حوزه‌ی ترویج کتاب و کتاب‌خوانی و نیز پشتیبانی آموزشی از آن‌هاست. علاوه بر برگزاری دوره‌های آموزشی معین برای این هدف، ما پیوسته به تولید و انتشار محتواهایی مشغولیم که بتواند همه‌ی کسانی را که به گسترش کتاب و کتاب‌خوانی علاقه‌مند هستند، تقویت و همراهی کند. جزوه‌هایی در حوزه‌های آموزشی مختلف، فهرست کتاب‌های برگزیده، معرفی کتاب، و معرفی منابع و تجربه‌های مفید از جمله مطالبی‌اند که به طور منظم در وب‌سایت کانون مهر منتشر می‌شوند. معلمان، والدین و هر شخص علاقه‌مندی می‌تواند از این محتواها برای ترویج‌گری کتاب و کتاب‌خوانی بهره بگیرد.

کتابخانه‌ی مهر

اکنون، کانون مهر دفتر خود را به صورت یک کتاب‌خانه‌ی موضوعی درآورده که اقشار و سنین مختلف می‌توانند برای آشنایی با کتاب و امانت گرفتن کتاب از آن استفاده کنند. کتاب‌خانه‌ی مهر، هم‌چنین، مکانی است برای گفتگو حول کتاب‌ها، سفر کردن در آن‌ها، و تجربه‌ی فضایی جمعی و آشنا به بهانه‌ی کتاب. ما امیدواریم از طریق فعالیتِ کتاب‌خانه‌ی مهر، با علاقه‌مندان به کتاب و کتاب‌خوانی از نزدیک هم‌صحبت شویم و چراغی برافروزیم برای روشن کردن تاریکی‌های پیرامون.

تسهیل دسترسی اقشار مختلف به کتاب

اخبار کانون مهر

جزوه‌های ترویج‌گری کتاب و کتاب‌خوانی

لیست کتاب‌های
داستان‌
پیشنهادی کانون

لیست کتاب‌های
مهارت‌ زندگی پیشنهادی کانون

کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید.

مک لوهان

تماس با ما

آدرس

شیراز، خیابان نشاط،خیابان شهید عبائیان، کوچه ۴، ساختمان آیلین، طبقه۴، واحد۷

شماره تماس

۰۷۱-۳۲۳۱۶۹۹۸
۰۹۳۶۴۲۰۹۴۱۱

پست الکترونیکی

info(at)kanoone-ketab.ir

ساعات کاری

شنبه تا چهارشنبه: ۸ صبح تا ۲ ظهر

بزرگان و اندیشمندان ترویج کتاب و کتاب‌خوانی